Vyvarujte se častých chyb při prodeji/koupi nemovitosti

Dělat chyby je lidské. Vždyť chybami se člověk učí. Některé chyby se nám však mohou vymstít. Zvlášť takové, které uděláte při prodeji nebo koupi nemovitosti. Mohou vás stát peníze a také nervy, které si můžete ušetřit. Na co si tedy zejména dát pozor?

Pozorně čtěte smlouvu

Smlouvu na prodej a koupi nemovitosti byste měli nechat napsat odborníka. Určitě je v pořádku nechat si poradit, aby měla taková smlouva opravdu všechny náležitosti a byla výhodná pro obě strany. Mimo jiné je třeba si dát pozor na to, aby v ní byly uvedené pokuty vůči oběma stranám a byla tak zajištěna případná vymahatelnost. Pokud se obrátíte s nákupem nebo prodejem realit na nás, rádi vám poradíme a smlouvu připravíme za vás. Společně ji pak projdeme a vysvětlíme si všechny náležitosti, které vám nebudou jasné. Je důležité, abyste všemu rozuměli.

Nástrahy při prodeji nemovitosti

Možná se vám zdá, že sehnat kupce je ten nejdůležitější krok. Prodej nemovitosti nebo její koupě má však mnoho nástrah. Co vše se může stát? Může dojít k situaci, kdy je nemovitost zatížená věcným břemenem nebo pozemek pod nemovitostí nepatří majiteli nemovitosti. Podobně to může být s příjezdovou cestou. Nemovitost může být také zatížena exekucí, v takovém případě s nemovitostí její majitel nemůže nakládat.

Pokud je nemovitost ve společném jmění manželů, je důležité, aby oba souhlasili s prodejem a na smlouvě musí být podpisy obou majitelů. Pozor si dejte také na podílové vlastnictví, kde majitel jednoho podílu zapomene nabídnout nemovitost nejdříve ostatním vlastníkům, kteří mají v určitých případech předkupní právo.

Naše realitní kancelář má pochopitelně se všemi nástrahami dostatečné zkušenosti a rádi vám pomůžeme a všechny případné potíže vysvětlíme. Takřka každý problém má řešení, běžný občan, který nepůsobí na poli nemovitostí se však v realitní džungli jen těžko zorientuje bez pomoci.

Daň z převodu nemovitosti

Realitní kancelář KRÁSA BYDLENÍ vám pomůže také s daní z převodu nemovitosti. Pokud by tato daň nebyla zaplacena, hrozí problém s pokutami s prodlení. Toho jsme si pochopitelně vědomí a tak pro vás rádi vypracujeme daňové přiznání k podání dani z převodu nemovitosti. Upozorníme vás na všechna úskalí a prodejem či koupí vás provedeme tak, aby bylo všechno v nejlepším pořádku.

Prezentace je důležitá

Pokud chcete něco prodat, potřebuje to také dobrý marketing. Samoprodejci často dělají tu chybu, že udělají jen pár fotografií svého bytu a připíší k inzerátu prostý text. To však nestačí. Slova i fotografie prodávají. Měli by být profesionální. A v dnešní době, kdy se ceny nemovitostí vyšplhaly do velkých výšin to platí dvojnásob. Navíc pravděpodobně nebude stačit nemovitost umístit na jeden inzertní server. Vaše nabídka musí být vidět. Prezentace je zkrátka alfou a omegou úspěšného prodeje.

Samoprodejci nemají dostatek zkušeností

Pochopitelně je jen na vás, zda se rozhodnete svoji nemovitost prodat sami nebo zda ji vložíte do rukou zkušených makléřů, kteří se prodejem zabývají každý den. Znají potřeby kupujících i trh. Vědí jak vyjednávat a co vše je potřeba udělat. Jakých chyb se často dopouštějí samoprodejci?

chyby při prodeji koupi nemovitosti