Stanovení kupní ceny za nemovitost

Obrátíte-li se s prodejem nemovitosti na realitní kancelář, makléř by vždy měl být schopen stanovit adekvátní výši kupní ceny vaší nemovitosti. Cenu je schopen stanovit sám či ve spolupráci s kvalifikovaným odhadcem. Při prodeji nemovitosti si pro přehled srovnejte nabídky cen podobných nemovitostí ve vašem okolí, abyste měli případnou kontrolu, jak se případný odhad u vaší nemovitosti bude lišit od cen dalších nemovitostí.

Realitní kancelář zajistí vyšší kupní cenu

Cílem realitní kanceláře je vždy prodat za nejvyšší možnou cenu a nabídnout klientovi komplexní servis, například v podobě přípravy nemovitosti na prodej, právní servis či úschovu kupní ceny. V tomto ohledu bychom Vás rádi varovali před realitními kancelářemi, které nabízí úschovu kupní ceny nemovitosti na vlastním účtu či v obálce ve vlastní kanceláři. Takto uschované finance může realitní kancelář použít pro vlastní činnost, a pokud by se dostala do finančních problémů, mohlo by se stát, že byste o finance přišli a to i v případě, že by nemovitost byla převedena na kupujícího. Kvalitní realitní kancelář vždy klientům nabídne úschovu kupní ceny v notářské či advokátní úschově. Jedná se o speciální depozitní účty a k uloženým financím se navíc vztahuje také speciální pojištění.

Právní servis, na který se můžete spolehnout

Prodej nemovitosti je pro mnoho z našich klientů zásadní životní událost a vždy se snažíme přizpůsobit smlouvy přímo jejich potřebám. Špičkově zpracovaná smlouvy a kvalitní právní servis je základním pilířem spolupráce nás s klienty a u každé realitní kanceláře by to tímto způsobem mělo fungovat. V každém případě vždy předáváme smlouvy klientům k náhledu, aby si mohli vše pročíst a případně předat smlouvy ke kontrole svým advokátům.

Naše právní kancelář zajišťuje komplexní právní servis zajišťující především:

  1. Poradenství při uzavírání smluv o koupi nebo pronájmu nemovitosti

  2. Příprava smluv a dalších právních dokumentů souvisejících s prodejem nebo pronájmem nemovitostí

  3.  

     

    Zajištění právního dozoru při převodu nemovitosti

  4. Řešení právních sporu týkajících se nemovitostí

Tyto služby jsou poskytovány díky spoluprací s externími právními kancelářemi, které máme ověřeny dlouhodobou spoluprací.

odhad ceny nemovitosti